Поради

Про що говорити перед зйомкою?.
Про що говорити перед зйомкою ОБОВ'ЯЗКОВО?

Ці питання допоможуть вам обговорити все і бути впевненими в результаті.


1. Що конкретно входить у вартість фотосесії: скільки фото в обробці \ без неї, як віддається результат і т.д.

2. Терміни віддачі фото. Важливо точно знати, коли фото будуть готові. Якщо вам кажуть: приблизно до 6 місяців - це може значить взагалі все що завгодно)). Якщо фото потрібні терміново через тиждень - скажіть про це відразу, і обговоріть можливі варіанти.

3. Сирі фото. Не знаю кому вони потрібні, але краще відразу розібратися, віддаються вони чи ні)).

4. Місце для зйомки, тривалість. Обговоріть заздалегідь скільки буде локацій, і скільки часу все займе. Це може бути вдома + на природі в парку, або кілька локацій в місті. Важливо відразу орієнтуватися скільки часу займе переїзд.

5. Конфіденційність, право публікації. Будь-яке ваше рішення як замовника важливо озвучити: можна публікувати фото на соціальних сторінках або на сайті, чи ні.

6. Стиль. Який буде результат в цілому? Краще дивитися останні зйомки фотографа, і дізнатися, як він працює ЗАРАЗ. Щоб без сюрпризів. Тут важливо дивитися на обробку, ракурси, і що люди роблять: це позування чи репортаж.

7. Референс. Я завжди прошу приклади фото, які подобаються (будь-які, не має значення чиї), щоб більше розуміти очікування. Простіше показати, чим пояснювати на словах. А фотографу буде зрозуміліше, що від нього чекають.

8. Одяг і зовнішній вигляд. Як підібрати сімейний стиль, які кольори краще в яку пору року, який манікюр потрібно робити, зачіску і макіяж і т.д. Фотограф так само зацікавлений в результаті, тому завжди щось підкаже.

9. Оплата. Відразу обговорюйте варіанти оплати: в день зйомки або частинами, в якій валюті і т.д.

10. Як ще готуватися до зйомки. Якщо у вас сімейне серія або зйомка вагітності, і вона проходить вдома - поговоріть що важливо підготувати: якого кольору постільна білизна, які речі можуть знадобитися на зйомку і т.д. Якщо зйомка в студії або на природі - багато чого можна взяти з собою щоб вона була про вас.

11. І найважливіше. Всі пункти до цього були важливі - але з точки зору організації процесу. Цей пункт про відносини.
Важливо щоб у фотографа і замовника було взаєморозуміння довіра і відкрите спілкування. :)
Фотографу важливо зрозуміти, що від нього чекають, зрозуміти, чого хоче людина перед ним. Замовнику важливо відкритися і довіритися).Якщо ви проговорюєте все до початку, і впевнені, що ви один одному підходите - результат буде класний).
Вверх